Biuro to nasza wizytówka

Biuro to nasz drugi dom, nieraz to właśnie w pracy spędzamy większą cześć naszego dnia. Samo założenie firmy to dopiero mikro krok na ścieżce naszej kariery, teraz musimy znaleźć odpowiednie miejsce do prowadzenia działalności. Jeśli nasza działalność będzie opierała się na obsłudze klienta to oprócz tego , że nasze biuro musi być wygodne i funkcjonalne, chcemy również, aby było wizytówką naszej firmy. Meble biurowe, to będzie pierwsza rzecz jaką zobaczy klient po wejściu do naszego biura.

Zacznij od planu biura

Plan, to bardzo ważny krok jeśli zamierzamy kupić meble biurowe. Potrzebujemy go, aby uniknąć sytuacji np.: kiedy gniazda elektryczne znajdują się daleko od biurek, regał nie pozwala na swobodne otwarcie okna, a pracownicy nie potrafią przejść między biurkami. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie odpowiednich warunków pracy, dlatego mądre rozplanowanie układu biura jest tak istotne.

Niezbędne meble biurowe

Najważniejszym elementem w zasadzie każdego biura jest miejsce obsługi klienta, a więc biurko, przy którym może usiąść zarówno pracownik jak i klient. Ważne, aby było ono w centralnym miejscu, aby klient od razu wiedział, gdzie ma się udać. Przy organizacji takiego biurka należy pamiętać o listwach maskujących na kable, aby zachować maksymalne bezpieczeństwo i oczywiście porządek. Ważne jest również, aby każde biurko posiadało regal lub półki na przechowywanie dokumentów, a jeśli mamy do czynienia z dokumentami zawierającymi dane osobowe i inne dane chronione RODO, to musimy pamiętać o szafkach zamykanych na klucz.

Wygodne krzesło to wydajny pracownik

Krzesło odpowiednio dostosowane do biurka, z możliwością regulacji wysokości i z ergonomicznym oparciem to podstawa. Pamiętaj, że pracownik, któremu siedzi się wygodnie, nie będzie musiał robić tylu przerw, a co za tym idzie, będzie pracował wydajniej.