Wybór fotela jest bardzo istotny w przypadku każdego, kto pracuje w pozycji siedzącej. Długie godziny spędzane w biurze wymagają wygodnej, prawidłowej pozycji. Komfortowy i funkcjonalny fotel poprawia produktywność i pozwala na uniknięcie bólów kręgosłupa. Kontuzje pleców to nie jedyne skutki niewygodnej pozycji, użytkownikom grożą również wady postawy, rwy i wiele więcej schorzeń. Dobrze dobrane i wyregulowane miejsce pracy jest podstawą. Cechy dobrego siedzenia zostaną omówione na przykładzie fotela futura 4S. Jest to jeden z topowych modeli, który umożliwia doskonałe regulowanie i dopasowywanie elementów do użytkownika o prawie każdej budowy ciała.

Futura 4s, a regulacja wysokości

Praktycznie każdy fotel powinien mieć funkcję regulacji wysokości siedzenia. Nogi użytkownika powinny być zgięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Pozycja, w której nogi nie dosięgają do podłogi lub leżą wyrzucone pod biurko, spowoduje nierównomierne rozłożenie ciężaru ciała na siedzeniu. To z kolei może przyczyniać się do zbędnego napinania mięśni i kontuzji. Fotel futura 4 S umożliwia regulację z wykorzystaniem podnośnika pneumatycznego.

Podłokietniki

W fotelach montowane są różne podłokietniki: wąskie, szerokie, regulowane, nieruchome. Fotel futura 4 S umożliwia dopasowanie tych elementów w aż 4 płaszczyznach: góra- dół, przód-tył, na zewnątrz- do wewnątrz odległość od oparcia. Podłokietniki są często bardzo niedocenianą częścią fotela. Mało kto zdaje sobie sprawę, że łokcie powinny na nich spoczywać przez cały czas, nie tylko podczas odpoczynku. Regulacja, na którą pozwala fotel futura 4 S, umożliwia doskonałe dopasowanie podłokietników dla ludzi o bardzo różnych cechach budowy fizycznej.

Oparcie

Oparcie to chyba jeden z najważniejszych elementów. Prawidłowo wykonane, powinno naśladować fizjologiczne wygięcia kręgosłupa. Najgorsza pozycja to ta, w której pochylamy się nad biurkiem. Fotel futura 4S posiada profilowane oparcie umożliwiające regulację odcinka lędźwiowego. Podparcie tej części kręgosłupa jest kluczowe dla zachowania prawidłowej sylwetki. Ważnym parametrem jest materiał wykonania oparcia. Jeżeli jest pokryte, skórą bądź syntetycznym zamiennikiem ważne, żeby były otwory wentylujące. Pocenie się podczas wielogodzinnej pracy bardzo obniża komfort użytkowania. Produkt firmy Grospol- futura 4 S- dysponuje oparciem wykonanym z siatki. Ten materiał zapewnia wygodę nawet podczas bardzo gorących dni. Coraz częściej fotele mają możliwość odchylenia oparcia do tyłu. Z pewnością ta funkcja umila przerwę w pracy i zapewnia chwilę wytchnienia zmęczonym mięśniom kręgosłupa. Fotel futura 4 S ma możliwość regulacji siły oporu oparcia, żeby więksi i mniejsi użytkownicy byli zadowoleni. Wielu kupujących chwali możliwość kołysania. W produkcie firmy Grospol, futura 4 S można skorzystać z tej funkcji.

Siedzisko

Siedzisko powinno być miękkie, ale nie zbyt głębokie. Bardzo dobre rozwiązanie zostało zastosowane w fotelu futura 4 S. Producent zamontował mechanizm regulujący głębokość siedziska. Miękkość poprawia komfort, ale gdy za bardzo się „zapadamy” psujemy dopasowanie kręgosłupa. Szerokość siedziska również może mieć znaczenie, szczególnie w przypadku osób o większych gabarytach.

Futura 4s – mobilność

Na mobilność fotela składa się kilka elementów. Możliwość obracania się wokół osi fotela jest powszechna. Bardzo ułatwia to pracę w biurze, pracownik łatwo może sięgać w różne części pomieszczenia. Podczas zakupu większą uwagę należy zwrócić na kółka. Ten element pomaga w poruszaniu się po biurze. Konieczność ciągłego wstawania jest czasochłonna. Kółka mogą być wykonane z różnych materiałów, najczęściej z plastiku. Warto zwrócić uwagę na obecność gumowych elementów, które ochronią podłogę biura. Fotel futura 4S dysponuje kółkami do powierzchni dywanowych i twardych (panele nie ulegną zniszczeniu). Gdy praca odbywa się przy biurku, stabilność jest dużą zaletą. W modelu futura 4 S kółka są samohamowne, co zapobiega niechcianym ruchom.

Inne aspekty

Do innych aspektów zalicza się wygląd. Wybór zależy od gustu nabywcy. Elementem, który występuje w niektórych produktach, jest zagłówek. Fotel futura 4 S posiada tę część. Jest ważna szczególnie dla osób wykonujących długie telefony. Do dodatkowych zalet fotela futura 4 S można zaliczyć synchroniczny mechanizm ruchowy. Dzięki tej funkcji siedzenie blokuje się w wybranej pozycji. Produkt firmy Grospol- futura 4 S umożliwia wykonywanie wielogodzinnej pracy w komfortowych warunkach. Zakup poprawi produktywność, co może przełożyć się na większe zyski. O szczegółach produktu firmy Grospol- futura 4 S można przeczytać na stronie https://kamilameble.pl/fotele-gabinetowe-do-biurka/1675-fotel-futura-4-s.html. Jest to ważna inwestycja, więc warto poznać opinie innych użytkowników. Fotel futura 4 S posiada atest badań wytrzymałościowych i bezpieczeństwa użytkowania.