domowe biuro

Domowe biuro ważne dla twojego biznesu

Praca w domu ma wiele korzyści. Przede wszystkim oszczędza się czas na dojeździe do miejsca pracy, jest wygodniej i przyjemniej. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy rodzina (zwłaszcza małe dzieci lub rozdrażniona partnerka) krzyczy i biega po całym domu, jakby specjalnie chcieli zakłócić potrzebny do pracy spokój. Wtem pojawiają się trzy rozwiązania – albo zmienić tryb pracy (bądź ogólnie pracę), zamieszkać na strychu lub piwnicy, ewentualnie rozwieźć się z żoną (niepolecane). Na szczęście jest też czwarte rozwiązanie – domowe biuro.

Przemyślany projekt

Biuro w domu mogłoby być na takie sytuacje złotym środkiem, a ponadto podniosłoby komfort i wydatność pracy. Ów projekt wymaga niestety, wielu przemyślanych działań, niekiedy remontu, wiedzy, pieniędzy i przede wszystkim wyobraźni. Od czego zacząć? Najrozsądniejszym wyjściem do działania jest organizacja miejsca. Później oczywiście podliczenie wydatków, zdobycie wiedzy i powoli można przejść do najważniejszej części, czyli zaprojektowania takiego biura. Gabinet w domu powinien być nieduży, ale przestronny, wyciszony i klimatyzowany. Bardzo ważne są kolorystyka i wystrój upiększający, a mianowicie powinny się tam znajdować kolory, które nas uspokajają, ale nie usypiają. Jest to swoista gra paradoksów i teoretycznie wykluczających się pojęć. Wszystko da się połączyć, wystarczy wyobraźnia. Nie jestem zwolennikiem polecania odgórnie wyglądu takiego gabinetu, ponieważ każdy z nas ma inną osobowość, temperament i charakter, stąd inne czynniki będą decydować o tym, jak się czujemy w swoim biurze.

Nie potrzebna dużo miejsca

Bez wątpienia, nasze domowe biuro musimy zaprojektować tak, żeby czuć się wyalienowanym, z dala od wszystkiego, dlatego biuro może być w zupełnie innym stylu niż reszta domu. Mało tego! Możemy pomieszać mnóstwo elementów i stworzyć coś zupełnie innowacyjnego, wszystko zależy wyłącznie od nas. W mojej ocenie trochę stereotypowe i nudne jest zaprojektowanie gabinetu na zasadzie: biurko, regał, paprotka. Gabinet powinien być miejscem, które w jakiś sposób nas wyraża, to swego rodzaju subiektywna sztuka. Trzeba pamiętać, że wiele zależy od tego, ile miejsca jesteśmy w stanie wygospodarować na taki gabinet – jednak przy odrobinie wyobraźni wystarczy naprawdę mały pokoik.

Jakie meble?

Skupmy się na szczegółach. Meble biurowe powinny zajmować stosunkowo mało miejsca. Na rynku jest dostępnych wiele innowacyjnych rozwiązań w tym kierunku. Na przykład biurko z napędem elektrycznym, które można dowolnie dopasowywać do swoich potrzeb i miejsca. Biurko powinno być nieduże, ważne, aby zmieścił się na nim laptop lub inne urządzenie, na którym będziemy pracować. Wydaje mi się, że ważniejszy jest miejsce do siedzenia. I tu z całą pewnością polecam fotele gamingowe, które są idealnie przystosowane do długiego siedzenia przy komputerze (tworzone z myślą o gamerach, a tacy ludzie potrafią siedzieć dłużej niż dziesięć godzin dziennie, także coś w tych fotelach musi być!). Do tego jakiś nieduży regał na najpotrzebniejsze rzeczy, szafeczka i gotowe mamy domowe biuro.

Wizualne szczegóły

Oczywiście nie można zapominać o dopieszczeniu szczególików, czyli o upiększających biuro obrazach, kwiatach, czy innych charakterystycznych dla swojego pomysłu rzeczach. Niektórzy stylizują swój gabinet na kajutę kapitana, inni na kwaterę myśliwską, czy nawet komnatę królewską. Pomysłów jest mnóstwo. Najważniejsze jest, aby się nie przejmować wydatkami i problemami w realizacji tego przedsięwzięcia, bo ich się nie da uniknąć. Trzeba cieszyć się z małych sukcesów i krok po kroku budować swój wymarzony gabinet, w którym w spokoju będzie można się relaksować i pracować.